Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... cum pot gasi o persoana?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

cum pot gasi o persoana?

Probabil e foarte greu, daca nu chiar imposibil ce vreau eu sa aflu, dar va cer o parere... Am fost un copil infiat, dupa decesul parintilor adoptivi am gasit certificatul de infiere pe care statea scris doar numele mamei biologice, despre tata fiind mentiunea "tatal natural". Am gasit-o pe mama biologica, dar dupa 6 luni de cand ne-am cunoscut, a decedat intr-un mod tragic... N-am apucat sa vorbim despre detalii din tineretea ei, implicit despre imprejurarile in care am venit pe lume si m-a dat spre infiere... Am vreo sansa sa-l gasesc pe tatal meu biologic? In conditiile in care nu am nici o informatie despre el... Mutumesc!
Primul pas ar fi sa stati de vorba cu rudele mamei biologice.
Tot ce au putut spune a fost ca mama nu a vorbit niciodata despre acea parte a vietii ei... Cand am fost la inmormantare, majoritatea rudelor ei au ramas inmarmurite sa afle ca a avut o fiica, nimeni nu stia...