Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii PFA CU NORMA FIXA DE VENIT
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii PFA CU NORMA FIXA DE VENIT

Buna ziua,
O P.F.A. cu norma fixa de venit ce declaratii trebuie sa depuna la sfarsit de an?
Va multumesc!
NU UITATI sa DEPUNETI !!

Depunerea “Declaraţiei informative privind livrările de bunuri şi prestările de servicii efectuate în anul 2012 – Formular 392B pentru anul precedent – de catre persoanele impozabile neînregistrate în scopuri de TVA conform art.153, a căror cifră de afaceri realizată la finele anului calendaristic, excluzând veniturile din vânzarea de bilete de transport internaţional rutier de persoane, este inferioară sumei de 65.000 de euro;

ESTE DATA DE 25 FEBRUARIE 2013 (25.02.2013).

BAZA LEGALA:
- pentru 392A – C.F. art. 156^3, alin. (4), OPANAF 1081/2011
- pentru 392B – C.F. art. 156^3, alin. (5), OPANAF 1081/2011