Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Persoana fizica doresc sa sponsorizez scoli din mediul ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Persoana fizica doresc sa sponsorizez scoli din mediul rural cu material biologic

Buna ziua, doresc sa sponsoriz in prima faza 1000 de scoli din mediul rural in calitatea mea de persoana fizica cu material semincer de calitate in primavara 2013, ce ar consta in: Seminte, puiet de arbori, clone, butasi. din pepiniera proprie.

Cum pot face aceasta actiune in cadru legal?
Acelasi lucru as dori sa-l fac si pentru cateva gradini botanice.

Pentru o actiune similara in afara tarii, in ce mod ar trebui sa procedez? ( Bulgaria, Macedonia, Italia, Indonezia)

Aceasta actiune se doreste a fi o sensibilizare a elevilor pe problemele mediului inconjurator, cu ajutorul profesorilor de specialitate.
Sponsorizarea urmeaza sa se faca intru totul pe cheltuiala mea si nu cer nimic in schimb.

Va multumesc anticipat
Dumneavoastra ca persoana fizica puteti face donatii catre scoli, administratii locale si alte institutii sau puteti contacta ong-uri de mediu din regiune pentru a va implica in activitati specifice.
O problema ar fi "justificarea" acestor produse pe care dumneavoastra le aveti.