avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Persoana fizica doresc sa sponsorizez scoli din mediul ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Persoana fizica doresc sa sponsorizez scoli din mediul rural cu material biologic

Buna ziua, doresc sa sponsoriz in prima faza 1000 de scoli din mediul rural in calitatea mea de persoana fizica cu material semincer de calitate in primavara 2013, ce ar consta in: Seminte, puiet de arbori, clone, butasi. din pepiniera proprie.

Cum pot face aceasta actiune in cadru legal?
Acelasi lucru as dori sa-l fac si pentru cateva gradini botanice.

Pentru o actiune similara in afara tarii, in ce mod ar trebui sa procedez? ( Bulgaria, Macedonia, Italia, Indonezia)

Aceasta actiune se doreste a fi o sensibilizare a elevilor pe problemele mediului inconjurator, cu ajutorul profesorilor de specialitate.
Sponsorizarea urmeaza sa se faca intru totul pe cheltuiala mea si nu cer nimic in schimb.

Va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 10:04, 15 Ianuarie 2013
Dumneavoastra ca persoana fizica puteti face donatii catre scoli, administratii locale si alte institutii sau puteti contacta ong-uri de mediu din regiune pentru a va implica in activitati specifice.
O problema ar fi "justificarea" acestor produse pe care dumneavoastra le aveti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sponsorizare scoala gheorghechisar gheorghechisar Am obtinut o sponsorizare pentru ajutarea unor copii defavorizati dar nu pot intra pana miercuri in posesia banilor deoarece: banii se varsa in contul ... (vezi toată discuția)
Finantare nerambursabila peraspera peraspera Parca era vorba sa se acorde pentru deschiderea de gradinite particulare?! (vezi toată discuția)
Bullying la școală camelllia camelllia Buna ziua, am un copil clasa 5-a la un liceu. Am zis ca primele 2 luni sunt de acomodare, in special baietii incercand sa stabileasca niste ierarhii, dar in ... (vezi toată discuția)