Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA tva anulare cod de inregistrare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

tva anulare cod de inregistrare

anulare codului de platitor de tva ca urmare a depunerii decontului trimestrial pe 0.
daca s-a anulat codul de tva si firma nu s-a reinscris in 180 de zile ca platitor de tva si apoi dupa cele 180 de zile desfasoara activitate colecteaza tva la toate veniturile dar nu deduce nimic ? conform decont 311 ?
MARIAN76, utilizator
Era o constatare sau o intrebare?
Da, s-a anulat urmand ca in momentul in care o sa aveti activitate iarasi, sa depuneti o cerere de reactivare.
Tocmai vi s-a raspuns acum 2 ore