Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cine reprezinta in Instanta Asociatia de Proprietari ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cine reprezinta in Instanta Asociatia de Proprietari daca nu exista Presedinte

Asociatia de Proprietari este data in judecata de 5 dintre membrii ei...Momentan Asoc de Proprietari nu are presedinte, nici vicepresedinte...
AP Nr.x este formata din 2 scari de bloc a cate 19 apartamente .
Cine poate semna 'Intampinarea' care trebuie depusa in instanta (cu maxim 5 zile inainte de data procesului)
Intampinarea a fost redactata ,avem toate actele care dovedesc nevinovatia AP ...
Nu vrem sa avem surpriza ca ''intampinarea'' nu este luata in considerare de instanta ptr ca nu este semnata de presedinte.
Mentionez ca nu exista nici un document care sa spuna cine face parte din Comitetul Executiv.
Poate fi semnata de majoritatea membrilor unei scari de bloc(avand in vedere ca practic doar o singura scara de bloc este implicata in proces) ??
Astept sfaturi...si cazuri similare daca aveti cunostinta..
Multumesc anticipat

Foarte bine! Aveti grija la argumentele pe care le aduce partea adversa. Succes in continuare.