Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... termen pentru contestarea deciziei de concediere a ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

termen pentru contestarea deciziei de concediere a functionarului public

Buna ziua. As dori sa stiu care este termenul in care un functionar public poate da statul in judecata pentru pierderea locului de munca. Decizia de incetare a raporturilor de munca are data de 24 aprilie 2012. Multumesc.
Care este data incetarii raportului de serviciu?
24 aprilie 2012
studiati cu atentie legea nr.554/2004- legea contenciosului administrativ.