avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 615 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Concubinaj-interzicere intrare in domiciliul legal- ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Concubinaj-interzicere intrare in domiciliul legal- cum imi pot recupera bunurile?

Buna ziua,
Sunt intr-o situatie delicata, sa spunem.
Sunt divortata, am un copil minor si am trait in concubinaj din anul 2008 cu cineva care ne-a luat in spatiu.
In urma unor neintelegeri in cuplu am parasit domiciliul cu copilul, luand doar o parte din lucrurile personale.
Acum a schimbat yala si nu este de acord sa-mi recuperez restul bunurilor personale.
Care lege imi permite accesul in domiciliul specificat in buletin?
Daca merg la politie imi pot recupera bunurile ?
Multumesc,
Alina

Alte discuții în legătură

Custodie omama omama Buna ziua,din data de 08 iulie 2012 s-a pronuntat divortul, in sentinta sa hotarat ca cele doua fete revin in custodia tatalui,in timpul divortului una din ... (vezi toată discuția)
Raspuns urgent KARINA73 KARINA73 Buna ziua, as dori o lamurire pentru situatia urmatoare: - sot/sotie in divort. Situatie destul de tensionata, proces tagada paternitate castigat de ... (vezi toată discuția)
Stabilirea domiciliului prin divort catincam catincam Buna ziua, in prezent ma aflu in proces de divort prin comun acord cu sotul meu. Avem un copil minor care urmeaza sa- i fie increditntat. Deoarece nu am cazut ... (vezi toată discuția)