Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... contract serviciu de salubritate
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

contract serviciu de salubritate

buna seara!
ma intereseaza daca o societate comerciala este obligata sa incheie un contract cu o firma de salubrizare pentru x metri cubi/suprafata spatiului sau exista si posibilitatea sa fie taxata conform cantitatii de gunoi produse intr-o luna.
multumesc!
Firmele de salubritate au niste intervale in care incadreaza fiecare firma dupa suprafata, obiect de activitate. Nu stau sa cantareasca efectiv cat gunoi iti ridica lunar.
in primul rand multumesc ptr.promptitudine si sunt convinsa de ceea ce spuneti dvs.doar ca ma gandeam ca,in functie de obiectul de activitate(comert cu amanuntul-imbracaminte,unde majoritatea ambalajelor le dai clientului) taxa de ... e cam exagerata.speram intr-o alternativa...
o seara placuta!
adnana_gold, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~