avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 484 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... completare adeverinta angajator pt.medic cu ultimele ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

completare adeverinta angajator pt.medic cu ultimele 12 luni de concediu medical

cum trebuie completat o astfel de adeverinta ? exemplu la un angajat se elibereaza de la societate o adeverinta la data de 01.01 2013 pt.ultimele 12 luni de concediu .
Se trece si concediul medical de 20 de avut in luna ianuarie 2012 sau numai daca are concediu medical in luna februarie 2012? va multumesc
Cel mai recent răspuns: CLASOR CONSULT , Consilier juridic 22:51, 27 Ianuarie 2013
Cred ca de la medicul de familie va cerut o adeverinta de salariat, in care sa specificati si ce concedii medicale a avut in ultimele 12 luni!
Daca data adeverintei este 01.01.2013, atunci pe adeverinta vor fi incluse concediile medicale din perioada 01.01.2012 - 01.01.2013.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legislatie concedii medicale ana_maria34 ana_maria34 Angajatorul mi-a dat inapoi acum 3 saptamani un certificat medical de anul trecut (februarie 2012) pe motiv ca nu are stampila medicului expert (motivul: nu ... (vezi toată discuția)
Adevarinta nr. zile cm filica filica am urmatoarea situatie: un salariat a avut cm in perioada 01.01.2013-31.01.2013 cod boala x intra in cm incepand cu 01.01.2014 cod boala tot x pentru care am ... (vezi toată discuția)
Adeverința pentru medicul de familie Marcy79 Marcy79 În data de 10 august 2020 am trimis prin email (eram în concediu de odihnă) o solicitare pentru eliberarea adeverinței pentru medicul de familie. Neprimind ... (vezi toată discuția)