Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... completare adeverinta angajator pt.medic cu ultimele ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

completare adeverinta angajator pt.medic cu ultimele 12 luni de concediu medical

cum trebuie completat o astfel de adeverinta ? exemplu la un angajat se elibereaza de la societate o adeverinta la data de 01.01 2013 pt.ultimele 12 luni de concediu .
Se trece si concediul medical de 20 de avut in luna ianuarie 2012 sau numai daca are concediu medical in luna februarie 2012? va multumesc
Cred ca de la medicul de familie va cerut o adeverinta de salariat, in care sa specificati si ce concedii medicale a avut in ultimele 12 luni!
Daca data adeverintei este 01.01.2013, atunci pe adeverinta vor fi incluse concediile medicale din perioada 01.01.2012 - 01.01.2013.