Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA tva incasare persoane afiliate
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

tva incasare persoane afiliate

in cazul a 2 societati SRL cu acelasi asociat (in prima are 100% parti sociale - asociat unic , iar in cea de-a doua 95%) care este si administrator la ambele, cele doua SRL-uri se considera persoane juridici afiliate?
Da. "foarte" afiliate.
multumesc, ma gandeam eu,dar mai vroiam o parere.