Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cod CAEN pentru comert online
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cod CAEN pentru comert online

Vreau sa infiintez o firma noua care sa aiba ca activitate principala comertul.
Initial vreau sa vand pe internet imbracaminte, incaltaminte, accesorii, obiecte decorative second hand.
Ulterior vreau sa vand aceste lucruri si in magazin.
Unele dintre produse vor fi achizitionate din SUA si UE.
De ce cod CAEN am nevoie pentru a putea comercializa aceste produse?

Multumesc.
BUNA ZIUA ,

Codul CAEN pe care il puteti folosi este urmatorul 4791 - comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet , daca doriti sa va ajutam cu infiintarea societatii sau cu luarea avizelor si autorizatiilor sau doar sa va raspundem si la alte intrebari asteptam mesajul dvs .
av. Lupu Roxana
Multumesc pt. raspuns. M-ar interesa deasemenea sa stiu daca am nevoie de un cod CAEN special pt. a putea face import, de o autorizatie sau sa specific la codul CAEN ales mentiunea import-export.

Multumesc,
Mihaela