Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... taxa auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

taxa auto

Buna ziua,am un ford ka,euro 3 si nu stiu cat ar costa taxa,si dupa ce taxa as plati?As plati dupa taxa din 2012 sau dupa cea de mediu?
Taxa va fi stabilita dupa noua lege, iar in privinta cuantumului aceste poate fi stabilit prin accesarea calculatorului pentru taxa de timbru verde
Pana intra in vigoare timbrul de mediu se plateste dupa vechea taxa.Dupa vechea taxa aveti de platit in jur de 300 euro respectiv 400 euro daca masina este din 2000 sau 2001.
rares85, utilizator
multumesc!dar a intrat in vigoare noua taxa ,sau se palteste dupa cea din 2012?
Inca nu a intrat noua taxa.Sunt doar speculatii in presa referitor la valoriile la care se va calcula noua taxa.
multumesc!