avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 231 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Recuperare taxa de poluare la auto vandut !?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Recuperare taxa de poluare la auto vandut !?

Se mai poate recupera taxa de poluare la un autoturism pe care l-am vandut ?
Am toate documentele masini in copie xerox .Singurul document care imi lipseste este copia certificatului de inmatriculare.

La ANAF mi-au cerut urmatoarele documente ;

1. Copie de pe Cartea de identitate.
2. Chitanţa de plată a taxei, în original.
3. Copie de pe Decizia de calcul a taxei pe poluare pentru autoturisme.
4. Copie de pe Certificatul de înmatriculare al autoturismului.
5. Copie de pe Cartea de identitate a autoturismului.

Am facut o cerere catre biroul de inmatriculari in care am solicitat sa mi-se elibereze o adeverinta din care sa rezulte perioada in care am avut autoturismul in proprietate . Acest document poate inlocui certificatul de inmatriculare ?
Cel mai recent răspuns: ContSters58959 , utilizator 18:36, 3 Februarie 2013
daca detineti toate documentele si cele de cumparare de catre dvs traduse si legalizate puteti solicitat catre instanta restituirea taxei autot ..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa auto fara talon ? raiders81 raiders81 Nu mai detin autoturismul,pot justifica ca mi-a apartinut,prin copie carte identitate,chitanta anaf de plata a taxei,acte radiere , etc.Cei de la fisc nu imi ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa poluare pepystef pepystef Pentru recuperare taxa am nevoie de copie talon inmatricularepe care nu-l mai am deoarece am vandut autovehiculul. Detin copie carte si copie chitanta . Cum ... (vezi toată discuția)
Diferenta taxa poluare vs. taxa de timbru Drujescu Drujescu Buna ziua.Eu am vandut masina si nu pot prezenta cartea masinii si talonul in original.Daca anexez numai copii dupa carte si talon plus copie si original dupa ... (vezi toată discuția)