Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general DECLARATIA 392
Discuție deschisă în Contabilitate în general

DECLARATIA 392

Buna ziua,
Numele meu este OANA, am in trebare legata de declaratia 392.
Se depune declaratia 392A pentru firme cu cifra de afaceri mai kica de 35000 euro?
Si declaratia 392B pentru firme cu cifre de afaceri mai mari de 35000 euro?
Si pana la ce data trebuie depusa?

Multumesc.
Declaratia 392A se depune pana la data de 25 februarie 2013 de catre persoanele impozabile inregistrate in scopuri de TVA, a caƒror cifraƒ de afaceri efectiv realizata la finele anului 2012 este inferioaraƒ sumei de 220.000 de lei.
Declaratia 392B se depune pana la data de 25 februarie 2013 de catre persoanele impozabileneinregistrate in scopuri de TVA, a caƒror cifraƒ de afaceri efectiv realizata la finele anului 2012 este inferioara sumei de 220.000 de lei.
ATENTIE! :rtfm:

Declaratia 392 trebuie depusa si pentru firmele cu cifra de afaceri 0 (zero).