avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 658 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... asigurare credite
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

asigurare credite

Se poate daca ai doua rate sa iti ia asigurarea de deces pentru fiecare in parte si daca se poate ca aceasta sa se opreasca si sotului din contul meu pentru aceleasi rate ale mele ?
Ultima modificare: Luni, 4 Februarie 2013
crstirina, utilizator
Cel mai recent răspuns: crstirina , utilizator 13:05, 8 Februarie 2013
Ce inseamna " doua rate " ? Doua credite ale dvs, un credit al dvs, altul al sotului sau cum?
doua credite ale mele nu ale sotului dar se opresc asigurari de deces si lui din contul meu pentru aceleasi rate.
Cum adica ii opreste si lui din contul dvs ? Daca e contul dvs, dvs va opreste. Ati incheiati doua asigurari in caz de deces ?
tocmai asta este problema ca nu am incheiat doua asigurari de deces si da ii opreste si sotului din contul meu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Credit europe, credit ipotecar problema asigurari. paperboy paperboy Buna ziua, Sper sa ma puteti ajuta si pe mine cu o problema legata de asigurarile de viata si imobil incheiate pentru un credit ipotecar la Credit Europe ... (vezi toată discuția)
Credit bancar damianramona damianramona buna ziua. de 3 saptamini mam casatorit si sotul meu are 2 credite la o banca al carei rata e fff mare cam 60% din salariul lui luate din octombrie anul trecut ... (vezi toată discuția)
Rezilierea sau vanzarea asigurarii de viata Bianca Florea Bianca Florea Buna ziua! Am incheiat acum 11 ani, impreuna cu sotul meu, asigurari de viata, fiecare avandu-l ca beneficiar pe celalalt. Acum ca am divortat, as vrea sa ... (vezi toată discuția)