Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... asigurare credite
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

asigurare credite

Se poate daca ai doua rate sa iti ia asigurarea de deces pentru fiecare in parte si daca se poate ca aceasta sa se opreasca si sotului din contul meu pentru aceleasi rate ale mele ?
crstirina, utilizator
Ce inseamna " doua rate " ? Doua credite ale dvs, un credit al dvs, altul al sotului sau cum?
doua credite ale mele nu ale sotului dar se opresc asigurari de deces si lui din contul meu pentru aceleasi rate.
Cum adica ii opreste si lui din contul dvs ? Daca e contul dvs, dvs va opreste. Ati incheiati doua asigurari in caz de deces ?
tocmai asta este problema ca nu am incheiat doua asigurari de deces si da ii opreste si sotului din contul meu