Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... impozit agricultura
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

impozit agricultura

am 3ha teren dat in arenda. Eu personal nu am cerut niciodata subventii pentru agricultura. In cazul acesta ma incadrez in randul celor care trebuie sa plateasca impozit pe venit (primesc 10% din ceea ce se realizeaza pe teren- f. putin) ?
Nu va incadrati la noile prevederi intrate acum in vigoare pentru ca dumneavoastra vi se opreste deja impozitul de 16% pe venitul din arenda.