Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Mandat de aducere - ce inseamna
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Mandat de aducere - ce inseamna

Buna ziua,

va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns.
Imi poate spune cineva ce inseamna acest lucru "Solutie: Amana cauza la data de 04.03.2013 in vederea citarii inculpatei cu mandat de aducere" ?
Multumesc frumos.
o ultima intrebare: cu cine sa vorbesc la sectie? Cu cel care s-a ocupat de dosar?
Pun atatea intrebari ca e prima data in viata mea cand am asa probleme.
Nu pot sa trimit nici o scrisoare la judecatorie ca ma voi prezenta sigur?
Nu stie nimeni din familie de problema si din acest motiv sunt asa ingrijorata.

Va multumesc anticipat
Mergeti la sectie si vorbiti cu anchetatorul sau cu politistul de la poarta.Unul din ei va poate ajuta, in functie de cel pe care il veti gasi.
Apoi vorbiti cu cel care este insarcinat sa va ia de acasa ca sa va duca in fata instantei.
O persoana are mandat de aducere ce se intampla daca a plecat in alta tara si nu ma va aduce la proces