Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Certificat de handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Certificat de handicap

Buna ziua !
Am fost diagnosticat in anul 2011 cu cancer de prostata,dupa care a urmat operatia de prostatectomie radicala .Mentionez ca deocamdata,nu am facut nici un tratament de chimioterapie,sau radioterapie,urmez un tratament preventiv(daca putem sa-l numim asa).La 11 luni dupa operatia de cancer,a fost nevoie de un implant de 2 stenturi .Mentionez din nou ,ca nu am facut infarct,deoarece s-a descoperit stenozele cu putin timp inaintea de al face.
Lucrez in program normal,intr-o munca de birou.
Intrebare:As avea dreptul la un certificat de handicap ?
Va multumesc pt. atentia acordata si va doresc multa sanatate !

In baza documentelor medicale solicitati expertiza medicala in cadrul comisiei de expertiza medicala persoane cu handicap responsabila domiciliului dvs