avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 793 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acte parasire loc de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acte parasire loc de munca

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti ce acte trebuie sa fie eliberate de angajator la desfacerea contractului de munca. Eu am plecat cu demisie si Actul aditional privind desfacerea contractului de munca nu am primit altceva. In locul Cartii de munca nu se elibereaza nimic?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: romibaro , utilizator 11:16, 6 Februarie 2013
nu, evidentele se tin electronic in Revisal. daca aveti nevoie de dovezi, puteti solicita adeverinte.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce pot face pentru recuperare acte de la angajator corinaiulia corinaiulia Buna ziua, In urma demisie am solicitat printr-un email oficial angajatorului sa-mi elibereze actele pentru atestarea activitatii mele : fisa de ... (vezi toată discuția)
Carnetele de munca opreas opreas Cum se numeste documentul care inlocuieste cărtile de munca? Cum se poate obtine oc copie după acest document? Cum pot sa verific daca la ITM datele din ... (vezi toată discuția)
Decizie de incetare a activitatii valentindaniels valentindaniels Buna ziua. Acum un an mi-am dat demisia de la locul de munca. Recent am constatat ca nu mai am decizia de incetare a activitatii. Pierd vechimea daca nu o mai ... (vezi toată discuția)