Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Produse vandut la magazin/bar
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Produse vandut la magazin/bar

Buna ziua

Am deschis un magazin mixt intrun sat. Dupa o luna dela deschidere vine proprietarul barului ca eu nu am dreptu de a vinde bere la sticla in magazin numai la doza si Pet.
Intrebarea este de e adevarat si este o lege care interzice acest lucru.

Multumesc
Daca sunteti autorizat sa comercializati produse de un anumit fel, nu are importanta ambalajul in care il comercializati. Ca ambalajul este doza, pet, sticla sau ce o mai fi el nu are relevanta atata timp cat continutul se vinde ambalat.
Lucian Huzum, Consilier juridic
Multumesc