Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... concediu medical in insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

concediu medical in insolventa

Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema:
Am fost in concediu medical din data de 3.12. 2012- 31.01.2013.
Firma la care lucrez a intrat in insolventa cu 10.12.2012. Adminstatorul juridic refuza sa imi plateasca concediul. Sediul firmei la care lucrez nu este in judetul unde am domiciliul.
La care Casa judeteana de asigurari de sanatate ma adresez: unde este firma sau domiciliul meu?
Cu multumiri,
Revin la intrebarea mea. Am scris la Casa nationala de asigurari de sanatate si m-a indrumat spre casa judeteana de sanatate a judetului unde este firma. Printre actele cerute mi se cere si Anexa 9 la ordinul 60/32/2006.
Cine trebuie sa completeze aceasta anexa? Eu s-au firma la care am lucrat?
Cu multumiri,