Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu crestere copil , timp partial , deducere ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu crestere copil , timp partial , deducere personala

Buna ziua, sunt o angajata cu timp partial de munca 2h/zi, salariul brut 250 ron, venit net 209 , cu deducerea de 250 de ron pe luna , nu plateste impozit pe salariu.
La depunerea actelor pentru indemnizatia de crestere copil, mi-a fost ceruta o adeverinta de la Anaf cu veniturile impozabile, iar aici nu apare nici un venit,
Deasemenea am luat o adeverinta de stagiu de cotizare de la CAS , unde apar veniturile si sumele virate.
Este posibil sa mi se refuze dosarul?
1. Veti beneficia de indemnizatie pentru CCC deoarece nu conteaza cate ore pe zi lucrati.

2. - Oricum, indemnizatia nu poate fi mai mica de 600 lei pe luna.
- La aceasta se mai adauga si alocatia de stat pentru copii de 200 lei lunar.