Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... majorarea cu 75% a salariului pentru atragerea de ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

majorarea cu 75% a salariului pentru atragerea de proiecte cu finantare externa

Buna,
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns. in institutia in care lucrez s/a infiintat un departament pentru proiecte cu finantare externa. Din departament fac parte trei persoane care au specializare in managementul proiectelor. In prezent implementam un proiect cu finantare externa. Va rog sa/mi spuneti daca toate cele 3 persoane au dreptul la aceasta majorare.
Va multumesc.
Pentru a se acorda aceasta majorare a salriului, consider ca trebuie sa indepliniti anumite criterii. Daca toate persoanele le indeplinesc, atunci toate persoanele beneficiaza de aceasta majorare.
Intrun interviu acordat de Guvernul Romaniei - primul ministru Emil Boc a subliniat in mod clar ca majorarea salariului cu 75% se acorda acelora care lucreaza efectiv cu aceste fonduri nu si personalului auxiliar.