Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Cum credeti ca ar trebui sa fie noul presedinte al ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Cum credeti ca ar trebui sa fie noul presedinte al Romaniei

Deschid acest subiect pentru ca, eu cred, ca am intrat in derizoriu.
1. Cred ca ar conta ....avand in vedere ca suntem (vrem, nu vrem) condusi;
2. E important sa avem un reprezentant in acel consiliu in care (cred eu ca) suntem condusi.
3. Si mai ales, trebuie sa avem un presedinte....
4. Mie, personal mi-ar conveni REGALITATEA...dar nu despre asta este vorba, acum.
Sa fim seriosi, chestia cu regalitatea nu cred ca tine la noi la romani. Nu o sa mai vedeti slugi credincioase, vasali, cavaleri, domnite, conti, printese, etc. prea curand la conducerea tarii, cel putin dupa umila mea parere. In schimb, ca simplu cetatean al acestei tari, mi-as dori ca presedintele romanilor sa stie in primul rand a vorbi engleza, sa poata comunica cursiv cu ceilalti presedinti de state. La nivelul intalnirilor bilaterale eu sunt de parere ca daca poti comunica cu cel din fata ta este 50% castig de cauza. Acum sa nu credeti ca este usor intro astfel de pozitie, dar cel putin sa alegem un presedinte titrat, un om care sa aiba carisma, sa fie stapan pe situatie, nepartinitor si loial. Oare vom avea astfel de candidati la presedintie?
4. Mie, personal mi-ar conveni REGALITATEA...dar nu despre asta este vorba, acum.
asa am spus si eu...

In schimb, ca simplu cetatean al acestei tari, mi-as dori ca presedintele romanilor sa stie in primul rand a vorbi engleza, sa poata comunica cursiv cu ceilalti presedinti de state. La nivelul intalnirilor bilaterale eu sunt de parere ca daca poti comunica cu cel din fata ta este 50% castig de cauza. Acum sa nu credeti ca este usor intro astfel de pozitie, dar cel putin sa alegem un presedinte titrat, un om care sa aiba carisma, sa fie stapan pe situatie, nepartinitor si loial. Oare vom avea astfel de candidati la presedintie?

Foarte frumos...Felicitari pentru postare!
Herra_, utilizator
nu cred ca este vorba de presedinte pentru a ne fi mai bine ci de toti cei ce ne conduc.
mai mult de atat cred ca ar trebui sa luam atitudine si poate n-par fi rau sa se faca o campanie nationala care sa en indemne la a fi mai buni si mai muncitori ca parca tot vrem sa primim fara munca.
toata lumea vrea sa castige mult, in termen scurt si fara efort.
toata lumea vede doar sporuri, indemnizatii,ajutoare,drepturi dar uita ca mai sunt si obligatii.
ramane intrebarea: Cum ati vrea sa fie noul presedinte?!....
"doveb": Ce ati vrea sa faca noul presedinte?!
Herra_, utilizator
Mi se pare un experiment interesant!
Toti avem asteptari, dar nu avem dorinte....Sau, cel putin, nu dorinte exprimate....
Poate prin tramvai...unii....altiii...Sau nu avem ,,,

E uimitor!!!

Herra_, utilizator