Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Amenintarea unui necunoscut cu un proces pentru ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Amenintarea unui necunoscut cu un proces pentru "amenintare"

Buna ziua, ma aflu in fata unui fapt foarte ciudat.
Acum mai bine de o luna am pus niste intrebari pe un forum al diasporei romane din America si cineva , un roman m-a jignit pe forum. Eu i-am dat un mesaj in privat si i-am adresat de-asemenea niste jigniri, legandu-ma mai ales de faptul ca nu stia sa scrie corect romaneste.
De atunci nu am mai intrat pe forum decat acu cateva zile cand am vazut 2 mesaje de la persoana respectiva (a spus ca e avocat, insa ce fel de avocat , mi s-a parut un analfabet) care m-a amenintat ca mi-a depus plangere penala la o anume curte de justitie din Canada din orasul X unde locuieste si ca o sa imi trimita citatie sa ma prezint la proces pentru "amenintari"insa eu nu i-am adresat absolut nici o amenintare.
Chiar in mesajul al doilea imi da si un numar de dosar in care cica as fi citat, spunand ca voi fi depistat dupa numarul de IP al computerului meu si ca mesajele de pe forum sunt proba in instanta.
Eu ca si pe acest forum mi-am dat date false.
Nu stiu cum sa ma prezint cica in instanta in Canada intrucat traiesc in Romania si asta imi ocupá tot timpul, intrucat domnul respectiv vrea sa ma disciplineze.
eu cred ca omul nu e in toate facultatile mintale, insa voiam sa stiu daca cele afirmate de el pot fi puse si cu alta ocazie in practica.
va multumesc.
in cazul meu poate e si varianta ca respectivul asa zis avocat o mai fi jignit si pe altii pe forum si l-au mai injurat si alti anonimi si poate unii chiar l- au amenintat si el mi-o fi pus mie in spinare mai multe... ca asa vrea el. :)