Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA sofer profesionist
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA sofer profesionist

Buna ziua, va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema:
O persoana fizica autorizata in Romania, cod CAEN 4939, poate sa presteze servicii la o firma de turism din UE (sofer autocar) pentru o perioada determinata ? Precizez ca autocarul este al firmei de turism, el sofeaza si mai are cateva atributii in ce priveste grupul de turisti.
Puteti sa ma indrumati spre un model de contract intre PFA si firma de turism pentru acest serviciu ? in baza caruia sa factureze
Multumesc
Încheiați un contract de prestări servicii, de colaborare sau ceva de genul. Pe baza acestui contract, pfa taie facturi firmei.
Multumesc pentru raspuns. A-ti putea sa ma indrumati unde sa gasesc un contract de prestari servicii care sa se poriveasca cu situatia de descrisa ?
Găsiţi pe net, dacă căutaţi "modele contract".