Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Examinare auto- proba practica
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Examinare auto- proba practica

Buna ziua,

va rog sa-mi precizati daca in cazul in care am fost respins la proba practica (traseu), este necesar sa mai sustin inca o data si proba teoretica, unde am fost admis cu 26 de puncte?
Iar o alta intrebare ar fi, unde pot reclama atitudinea necorespunzatoare a politistului examinator de la proba practica?
Multumesc anticipat.
Da, trebuie sa sustii inca odata proba teoretica ( asta pana cand o sa reuseasca doamna Boagiu sa schimbe ceva :)) ) . Indicat ar fii, in cazul in care vrei sa mai iei permisul, sa iei mai multe ore de sofat si sa eviti depunerea unei plangeri cu privire la comportamentul politistului. Gandeste-te ca pe langa faptul ca a fost un martor in masina care a semnat pentru politist, plangerea depusa de tine ajunge la colegii dumnealui si nu stiu daca situatia iti va fii favorabila. Organele statului tind sa aiba memorie excelenta in astfel de cazuri !