Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare SRL-ID pe domeniul service auto
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare SRL-ID pe domeniul service auto

Am 30 ani, ca sa pot deschide o tinichigerie vopsitorie pe autoturisme(am facultatea AUTO) ma costa toate taxele si ce autorizatii treibuie sa am?Am inteles ca-mi trebuie obligatoriu autorizare RAR.Pot sa o deschid si mai tarziu sa o autorizez RAR?Am voie sa merg fara autorizare RAR?
Am ales SRL-ID deoarece nu am mai avut nici o alta firma este prima data.Si ma gandesc ca deputant sa fiu scutit deocamdata.
Inainte de a incepe activitatea solicitati autorizatia de mediu (amenda este foarte mare).