avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 682 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Eliberare carte de munca dupa demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Eliberare carte de munca dupa demisie

Buna,
Am si eu o intrebare: legal, dupa cate zile de la inmanarea demisiei angajatorul este obligat sa elibereze cartea de munca ?
Cel mai recent răspuns: Romică Stoica , Consilier juridic 18:56, 9 Mai 2007
Mentionez ca mi-am dat demisia de ceva vreme si lucrez la alta firma de vreo 2 saptamani.



Mentionez ca mi-am dat demisia de ceva vreme si lucrez la alta firma de vreo 2 saptamani.


Daca ai CIM inregistrat la ITM nu e nici o graba, inseamna ca esti in regula si perioada lucrata v-a fi trecuta in cartea de munca;)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere tip catre itmb Mephisto Mephisto Buna ziua. As dori si eu sa solicit eliberarea contractului de munca de la ITMB. Cum procedez? Va multumesc anticipat. (vezi toată discuția)
Eliberare carte de munca ghostlife ghostlife Buna ziua, Mi-am depus demisia pe data de 23.06.2008 fiind in preaviz pana pe data de 07.07.2008. Din data de 08.07.2008 o sa lucrez la o alta firma. Din ... (vezi toată discuția)
Recuperare carte de munca si adeverinta de vechime mariiuca mariiuca Buna ziua, Sunten 5 persoane ce am lucrat la o firma pana la 14.01.2011, cand ne-am dat demisia cu preaviz conform legii insa pana acum nu am primit caretea ... (vezi toată discuția)