Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Eliberare carte de munca dupa demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Eliberare carte de munca dupa demisie

Buna,
Am si eu o intrebare: legal, dupa cate zile de la inmanarea demisiei angajatorul este obligat sa elibereze cartea de munca ?
Mentionez ca mi-am dat demisia de ceva vreme si lucrez la alta firma de vreo 2 saptamani.

Daca ai CIM inregistrat la ITM nu e nici o graba, inseamna ca esti in regula si perioada lucrata v-a fi trecuta in cartea de munca;)