Forum Discuţii juridice Executare silită somatie executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

somatie executare silita

cum e mai bine sa procedez,in anul 2005 am luat o linie credit de 15mil.am platit pana in 2007 dobanda cand sa expitat cardul si banca mi-a impus sa platesc toata suma pe care nu o aveam,am incercat sa platesc partial nu au vrut si am primit o somatie de executare cu suma de 50 000 ron azi(nu am avut pana nici o instiintare de judecata],imprumutul este pe persoana fizica,in prezent nu am nici un venit in schimb am casa proprietate privata[nu am garantat cu ea},de banii acestia nu dispun.ce solutii am
contractele de credit sunt titluri executorii, deci banca nu trebuie sa va cheme in judecata pentru recuperarea sumei de bani imprumutate.
executarea silita se face asupra salariului, bunurilor mobile si imobile ale creditorului, conturi bancare. deci aveti grija ca banca poate cere executarea silita asupra locuintei proprietate personala chiar daca nu ati garantat cu ea .
multumesc,stiiti daca se poate sa negociez cu executorul sa dau banii in mai multe transe