Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal

Buna ziua,,
Am si eu o mare nedumerire legat despre fisiere care nu au fost validate in revisal..
Cine cum pot face eu dovada ca acele fisiere au fost transmise la data operarii in revisal. ,, eu vizualizez acele fisiere pe portalul din Reges .. dar cei de la control spun ca ei nu le vad.. daca ma poate ajuta cineva cu o explicatie..
Cornel Vasile, Consilier juridic
Listati de pe REGES raportul de preluari fisiere. Fiecare depunere de fisier apare cu o denumire foarte lunga, care contine codul de incarcare primit la depunere:
de ex. 20130220_28_1_FFFFFFFF_547130222 , unde FFFFFFFF este codul fiscal , iar prima secventa de cifre contine data depunerii (20130220 inseamna depus in 20.02.2013).
Nu are cum sa nu le vada , decat daca exista eroare in baza de date a I.M. ... ceea ce in ultima vreme se pare ca este ...

Mergeti la ITM si depuneti o adresa prin care solicitati sa va comunice un extras revisal ...
am fost si la ITM si am cerut o baza de date ,doar ca mi s-a refuzat ca nu ei nu mai pot da asa ceva
Baza de date este una, iar extrasul de REVISAL este altceva ..... daca acele fisiere au erori , atunci nu aveti cum sa listati si nici nu pot fi transmise ... in momentul in care s-a generat mesajul ca este o eroare trebuia sa luati legatura cu ITM-ul sa vedeti despre ce eroare este vorba si cum poate fi remediata.