Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna

buna ziua ,
daca lucrez sambata si duminica ,concediu de odihna va include si aceste zile in perioada de odihna sau numai cele 5 zile lucratoare?
Chiar daca lucrati sambata si duminica, zile de concediu sunt numai zilele de luni pana vineri inclusiv.Sambata si duminica se considera zile libere.
micutzulurs

Zilele de repaus saptamanal nu sunt incluse in durata CO...
micutzulurs

Daca lucrati samba si duminica , angajatoul are obligatia de a va acorda zile de repaus saptamanl in alte zile ale saptamani, plus un spor la salariu.
Munca desfasurata in zilele de repaus saptamanl nu este inclusa in durata CO>
Iar in cazul in care se doreste a se lua concediu pe weekend cu se poate proceda ?
Sambata si duminica nu sunt zile in care se pot lua CO .... sunt zile de repaus.