Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general d 392B
Discuție deschisă în Contabilitate în general

d 392B

O asociatie club sportiv (neinreg in scopuri de TVA) trebuie sa depuna dec 392B?

Multumesc.
da
Da, daca cifra de afaceri pentru anul 2012 este inferioara valorii de 220.000 lei.
Dar, daca nu are CA, nu are activitate economica, atunci ce declara?
Toate achizitiile din cursul anului pentru care a primit factura?
Da, la achizitii ce a achizitionat si la livrari 0(zero) daca nu e emis facturi.

D 392 se depune si integral cu 0(zero) pentru firmele care nu au avut nici o miscare.
Mirela Durnea - Expert contabil, Contabil
Va multumesc.