Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... vechime salarii obligatorie?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

vechime salarii obligatorie?

Buna ziua, daca am angajati intr-un ONg, sunt obligata sa le dau spor de vechime? si sa-l evidentiez in revisal separat?
Sporul de vechime se acorda numai daca este prevazut in c.i.m, CCM la nivelul angajatorului, CCM la nivel de grup de unitati sau la nivel de sector de activitate, sau in Regulamentul Intern.
Nus unteti obligat sa acordati sp[orul de vechime daca nu este prevazuta acordarea acestuia la nivel de unitate ... sporul de vechime se completeaza separat in REVISAL.