Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Organizare internã
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Organizare internã

Bună ziua,

Doresc să pun următoarele întrebări:
Într-o instituţie bugetară, autofinanţată, un ªef de Serviciu şi/sau de Birou poate emite decizii interne, cu avizarea/aprobarea Directorului de Direcţie, în cadrul serviciului sau biroului pe care îl conduce sau aceasta sarcină îi revine Directorului de Direcţie?
ªeful de Serviciu şi/sau de Birou are rol decizional sau executiv în raport cu Directorul de Directie şi/sau Directorul General?
Menţionez că Directorul de Direcţie are doar rol consultativ în Colegiu de Conducere al instituţiei.

Mulţumesc anticipat pentru răspunsuri.
Multumesc foarte mult.
Excelent. Cine va contesta o decizie cand este numit sef?

Dar aceasta decizie ne-a fost adusa la cunostinta tuturor angajatilor din respectivele compartimente si am semnat procesul verbal al sedintei in care s-a adus la cunostinta acest lucru.
Noi de ce nu putem contesta?
eduardvl, utilizator
Salariati isi pot manifesta nemultumirea cu privire la aceasta nominalizare .. dar nu o pot contesta ...
Multumesc foarte mult pentru informatiile transmise.
O zi excelenta va doresc.