Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariul de la 1 februarie 2013
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariul de la 1 februarie 2013

Ce salariu va avea incepind cu data de 01.02.2013 un asistent personal al persoanei cu handicap?
cu reintregirea am de la 1 decembrie 2012,812 ron brut.odata cu crestera salariului minim eu mai primesc bani in plus la salariu?
va specific ca am maxim spor de vechime.

Salariul minim garantat incepand cu data de 01.02.2013 este 750 RON.
Referitor la intrebarea privind majorarea salalriul DVS, ar fi bine sa va faceti singura un calcul... In caz ca salariul dvs. de incadrare este 812RON, la care se adauga sporul de vechime, nu cred ca va urma vreo majorare... nu exista vreo incalcare legislativa.
Iar in caz ca sporul de vechime este introdus in salariul de incadrare, atunci categoric DA. ( 750 +25% =937,50)
Ce salariul aveti in prezent?
In prezent am 812 ron brutul .in acesta am inteles ca este introdus si sporul de vechime.nu stiu ca atunci la 700 ron cu 25% spor de vechime trebuia un salariu de 875 ron.de cand a taiat guv boc salariile si cu legea salarizarii tampite tot a lui boc a bulversat tot . am pierdut mult la salariu nu numai 25% cat a taiat.