avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 469 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariul de la 1 februarie 2013
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariul de la 1 februarie 2013

Ce salariu va avea incepind cu data de 01.02.2013 un asistent personal al persoanei cu handicap?
cu reintregirea am de la 1 decembrie 2012,812 ron brut.odata cu crestera salariului minim eu mai primesc bani in plus la salariu?
va specific ca am maxim spor de vechime.

Cel mai recent răspuns: gabryelalion , utilizator 19:21, 3 Martie 2013
Salariul minim garantat incepand cu data de 01.02.2013 este 750 RON.
Referitor la intrebarea privind majorarea salalriul DVS, ar fi bine sa va faceti singura un calcul... In caz ca salariul dvs. de incadrare este 812RON, la care se adauga sporul de vechime, nu cred ca va urma vreo majorare... nu exista vreo incalcare legislativa.
Iar in caz ca sporul de vechime este introdus in salariul de incadrare, atunci categoric DA. ( 750 +25% =937,50)
Ce salariul aveti in prezent?
In prezent am 812 ron brutul .in acesta am inteles ca este introdus si sporul de vechime.nu stiu ca atunci la 700 ron cu 25% spor de vechime trebuia un salariu de 875 ron.de cand a taiat guv boc salariile si cu legea salarizarii tampite tot a lui boc a bulversat tot . am pierdut mult la salariu nu numai 25% cat a taiat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariul minim in decembrie 2012 de 812 lei ? DIANA_RU DIANA_RU Daca luam exemplul functiei publice de executie de referent, grad profesional principal, vechime in munca 9 ani si fosta treapta de salarizare 3, conform OG 9 ... (vezi toată discuția)
Salariu nemajorat cu 8% deoarece salariul de baza este sub salariul minim pe economie Boggyct Boggyct Buna ziua, Am decis sa va scriu si aici deoarece sunt nelamurit in ceea ce priveste drepturile salariale cuvenite si consider ca acesta nu ar fi calculat ... (vezi toată discuția)
Salar de baza bugetari cf hg23/2013 anamariagroza anamariagroza buna ziua! in cazul unui angajat cu salar brut in plata la 31.01.2013 de 700 lei (salar de incadrare + vechime aferenta), de la 01.02.2013 de ce salar va ... (vezi toată discuția)