Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salar de baza bugetari cf HG23/2013
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salar de baza bugetari cf HG23/2013

buna ziua!
in cazul unui angajat cu salar brut in plata la 31.01.2013 de 700 lei (salar de incadrare + vechime aferenta), de la 01.02.2013 de ce salar va beneficia?
salar brut majorat la 750 lei sau salarul de incadrare se aduce la 750 lei si apoi se calculeaza sporul de vechime?
multumesc
Parerea mea este ca se majoreaza salariul de incadrare ... acesta va ajunge la 750 lei si apoi se va adauga sporul.
Cornel Vasile, Consilier juridic