Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act aditional
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act aditional

Buna ziua! As dori sa stiu daca trebuie facut act aditional la contractul de munca pentru un angajat care si-a modificat cartea de identitate. Va multumesc.
Nu este necesar. Doar copia de pe noua CI trebuie adusa la dosarul personal.
In ce sens s-a modiificat Cartea de identitate ?
S-a modificat adresa, a fost schimbata cartea de identitate in urma expirarii, ori s-au modificat alte date personale ale angajatului.
In principiu , nu se intocmeste act aditional in sensul aratat de dvs ... insa salariatul poate instiinta pe angajator despre astfel de mdoficari printr-o simpla adresa ...insa unele din modificari se opereaza in REVISAL.
Multumesc frumos pentru raspunsuri.