Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale inmatriculare autocamion Tatra la primarie
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

inmatriculare autocamion Tatra la primarie

ce documente sunt necesare pentru inmatriculare la primaria comunei a unei Tatre folosita exclusiv pentru transport materiale constructii? pe persoana juridica? am mers la primarie si nu au stiut sa ne raspunda. au zis sa cautam in codul fiscal, dar nu gasesc detalii exacte pentru cazul nostru. cat costa toate aceste demersuri? ce atxe trebuie platite? si cum? va multumesc!
Cititi acest articol :
[ link extern ] /

In ce priveste impozitul de plata el este stabilit prin hotarare de consiliu local si este cuprins intre limitele prevazute in hg1309/2012 -modificari la Art. 263 alin. (2)^1):
[ link extern ]

pentru vehicule cu capacitate cilindrica evidentiata :
1. Vehicule inregistrate cu capacitate cilindrica < 4.800 cm3 2-4 lei/200cm3
2. Vehicule inregistrate cu capacitate cilindrica > 4.800 cm3 4-6 lei/200 cm3

pentru vehicule fara capacitate cilindrica evidentiata 50-150 lei/an