avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale inmatriculare autocamion Tatra la primarie
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

inmatriculare autocamion Tatra la primarie

ce documente sunt necesare pentru inmatriculare la primaria comunei a unei Tatre folosita exclusiv pentru transport materiale constructii? pe persoana juridica? am mers la primarie si nu au stiut sa ne raspunda. au zis sa cautam in codul fiscal, dar nu gasesc detalii exacte pentru cazul nostru. cat costa toate aceste demersuri? ce atxe trebuie platite? si cum? va multumesc!
Cel mai recent răspuns: carmen01011958 , moderator 16:47, 5 Martie 2013
Cititi acest articol :
[ link extern ] /

In ce priveste impozitul de plata el este stabilit prin hotarare de consiliu local si este cuprins intre limitele prevazute in hg1309/2012 -modificari la Art. 263 alin. (2)^1):
[ link extern ]

pentru vehicule cu capacitate cilindrica evidentiata :
1. Vehicule inregistrate cu capacitate cilindrica < 4.800 cm3 2-4 lei/200cm3
2. Vehicule inregistrate cu capacitate cilindrica > 4.800 cm3 4-6 lei/200 cm3

pentru vehicule fara capacitate cilindrica evidentiata 50-150 lei/an

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozit scuter(moped) Danyel77 Danyel77 va rog sa-mi spunetii si mie cum sa formulez o contestatie la primarie deoarece nu am platit taxa de inregistrare anuala de 50 ron pe care o percepe primaria ... (vezi toată discuția)
Impozit auto anual ionut_2005ro ionut_2005ro Buna ziua, In luna aprilie 2013 am vandut o masina, un Audi A4 cu capacitatea cilindrica 1984 cm3. Din cate am citit pe internet impozitul anual se ... (vezi toată discuția)
Taxele la masinile cumparate pe firma sunt mai mari fata de cele cumparate pe persoana fizica? distribution distribution Buna ziua, Doresc sa achizitionez un autoturism cu motor de 1590cm. As dori sa stiu daca impozitul anual si asigurarea sunt mai mari daca o cumpar pe ... (vezi toată discuția)