Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa de timbru pentru masina achizitionata in 2006
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa de timbru pentru masina achizitionata in 2006

Am o masina adusa in tara in anul 2006, am platit vama 7800 lei noi, in anul 2006. Daca s-a platit vama mai trebuie platita taxa de timbru daca o vand?
Conform prevederilor legale în vigoare timbrul de mediu se plăteşte, în cazul în care nu s-a plătit taxa de poluare, la prima înstrăinare a autovehiculului.