avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa de timbru pentru masina achizitionata in 2006
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa de timbru pentru masina achizitionata in 2006

Am o masina adusa in tara in anul 2006, am platit vama 7800 lei noi, in anul 2006. Daca s-a platit vama mai trebuie platita taxa de timbru daca o vand?
Cel mai recent răspuns: Lucian Huzum , Consilier juridic 17:32, 8 Martie 2013
Conform prevederilor legale în vigoare timbrul de mediu se plăteşte, în cazul în care nu s-a plătit taxa de poluare, la prima înstrăinare a autovehiculului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa auto OROSZ ANDREI OROSZ ANDREI dacă vănd o mașină adusă in țară în 2005 pentru care nu s-a plătit taxă va trebui să plătesc acum? (vezi toată discuția)
Plata timbru de mediu savysb savysb Urmeaza sa achizitionez o masina, inmatriculata prima data in Romania in 2007. Citez: Conform reglementărilor legale privind timbrul de mediu pentru ... (vezi toată discuția)
Taxa de mediu platita de doua ori izabela 67 izabela 67 Am cumparat o masina fabricat in 2002,Euro 4.In anul 2006 a fost inmatriculat in tara. In 2008 s-a vandut si a fost inmatriculata pe numele doamnei de la care ... (vezi toată discuția)