Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reincadrare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reincadrare

Buna ziua, in perioada 01/01/2010-31/12/2010 am avut o Decizie de incadrare(X...) in care era stipulat salariul de incadrare 2926, spor conducere 28%, spor vechime 25%, total salariu de baza=4681lei.In urma unei Sentinte Civile definitiva si executorie, in perioada 01/01/2011-13/05/2011 trebuie sa se faca o noua reincadrare tinanad cont de Legea 284/2010, Legea 285/2010 si respectiva Decizie de incadrare(X...) ale carei elemente le-am precizat. Contabila unitatii NU STIE cum sa aplice Sentinta Civila,prin cele 3 elemente cerute. Rugaminte mare, ce salariu de incadrare urmeaza sa am prin executatrea Sentintei Civile dobandite? Multumesc din inima!
Nu exista tipizat ....insa modele pentru o astfel de cerere cred ca gasiti pe internet ...
Cred ca am gasit, sper sa fie buna! Multumesc.
[ link extern ]
Exista o anumita perioada de timp limitata in care pot sa fac o astfel de cerere?
C.proc.civ nu prevede niciun termen pentru promovarea unei astfel de cereri:
Art. 443. - (1) In cazul in care sunt necesare lamuriri cu privire la intelesul, intinderea sau
aplicarea dispozitivului hotararii ori daca acesta cuprinde dispozitii contradictorii, partile pot cere
instantei care a pronuntat hotararea sa lamureasca dispozitivul sau sa inlature dispozitiile
potrivnice.
(2) Instanta va rezolva cererea de urgenta, prin incheiere data in camera de consiliu, cu
citarea partilor.
(3) Incheierea se va atasa la hotarare, atat in dosarul cauzei, cat si in dosarul de hotarari al
instantei.
multumes din inima pentru ajutorul acordat! va doresc o seara frumoasa si tot binele din lume!