Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Antecontract de vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Antecontract de vanzare cumparare

Buna ziua.Am semnat un antecontract de vanzare cumparare pt a achizitiona un apartament pe 27 februarie, insa doamna nu avea actele pregatite si semnam actele la notar(contractul de vanzare cumparare) pe 18 martie...Eu trebuie sa ii dau jumatate din bani in euro si jumatate in lei, suma trecuta pe contract fiind in euro...si sunt curios la ce curs achit diferenta in lei....la cel din data de 27 februarie sau la cel care va fi pe 18 martie?
Pe langa profesia de notar ,aveti si pregatirea de lector universitar?Nu cred ca trebuie sa o luati asa personal,atunci cand cineva are alta parere....alta decat parerea d-voastra de om cu pregatire.In acest forum ,toti membrii au dreptul sa-si expuna parerea despre orice subiect,nu sa fie de acord cu parerea altuia.O zi buna!