avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 189 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ordonanta de plata - model
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ordonanta de plata - model

Va rog, daca puteti sa ma ajutati cu un model de ORDONANTA DE PLATA dupa noul cod de procedura civila.
Va multumesc .
Cel mai recent răspuns: paula manta , utilizator 15:46, 14 Martie 2013
Nu există un model.

Adaptaţi cererile făcute pe vechea ordonanţă cerinţelor noului cod. Diferenţele sunt minore.
Va multumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum recuperez niste bani datorati in urma unui ctr de prestari servicii? adela05 adela05 Daca am de recuperat bani de la un client, in urma unor servicii pe care I le-am prestat in baza unui Ctr de Prestari Servicii, care e procedura prin care mi-I ... (vezi toată discuția)
Punere in executare provizorie nexus nexus Buna ziua, Exista vreo posibilitate de punere in executare provizorie (pana la pronuntarea in apel) a unei sentinte nedefinitive date in fond, cu privire ... (vezi toată discuția)
Memorium pentru divort HoncuRoxana HoncuRoxana Buna seara!Spune-ti mi si mie va rog cum se intocmeste un memorium pentru divort,este un model standard sau spune-ti mi cum sa incep,stiu ca trebuie mentionate ... (vezi toată discuția)