avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Prelungire termen la procedura lansata deja in SEAP
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Prelungire termen la procedura lansata deja in SEAP

Am lansata o procedura in Seap (Licitatie deschisa- 53 zile) si nu am nici o solicitare de clarificari.
Licitatia are termen pe 19.03. si a si dori sa prelungesc termenul.
Cum procedez?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: vlad nicolae , moderator 16:29, 19 Martie 2013
De regula termenele de depunere se prelungesc cand sunt prea multe cereri de clarificari, nu cand nu sunt deloc.
Daca s-au solicitat abia dupa termenul recomandat trebuie respectate conditiile prezentate de colega crenguta1963, in caz contrar trebuie anulata procedura. Nu mai puteti da erata de decalare in cazul asta, pentru ca intrasti sub incidenta art.79, alin.3
Ultima modificare: Marți, 19 Martie 2013
vlad nicolae, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen de raspuns solicitare de clarificare licitatie teodor82 teodor82 Buna ziua. Intrebarea mea este daca o autoritate contractanta este obligata sa raspunda in maxim 3 zile lucratoare la o solicitare de clarificare? In OUG 34 ... (vezi toată discuția)
Invitatie de participare-cerere de oferta mirelamoldoveanu mirelamoldoveanu Am publicat pe Seap invitatia de participare.In urma multor solicitari de clarificari la documentatia de atribuire precum si a timpului scurt de a elabora ... (vezi toată discuția)
Prelungire data depunere oferte gil12 gil12 [i]buna ziua... cineva a gasit in toata legislatia Achizitii publice vreun articol referitor la faptul ca in cazul unui numar minim de solicitari de ... (vezi toată discuția)