Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Prelungire termen la procedura lansata deja in SEAP
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Prelungire termen la procedura lansata deja in SEAP

Am lansata o procedura in Seap (Licitatie deschisa- 53 zile) si nu am nici o solicitare de clarificari.
Licitatia are termen pe 19.03. si a si dori sa prelungesc termenul.
Cum procedez?
Multumesc!
De regula termenele de depunere se prelungesc cand sunt prea multe cereri de clarificari, nu cand nu sunt deloc.
Daca s-au solicitat abia dupa termenul recomandat trebuie respectate conditiile prezentate de colega crenguta1963, in caz contrar trebuie anulata procedura. Nu mai puteti da erata de decalare in cazul asta, pentru ca intrasti sub incidenta art.79, alin.3
vlad nicolae, moderator