Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Impozitare diurna peste limita legala
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Impozitare diurna peste limita legala

Buna ziua
Stiu ca de la 01.02.2013 diurna care depaseste lim legala se trece in brut(se calc contrib,impozit)si se trece aceeasi suma si la retineri.Ce se intampla su suma retinuta pe partea de retineri cand facem nota contabila?
421=%4312,4372,444,427
Multumesc celor care imi rapsund.
Intrebarea d-voastra nu este foarte clara.
Ceea ce depaseste diurna legala se include in salariu, dar retinerile se calculeaza si la diurna ca si la salariu. Nu se trece aceeasi suma si la retineri cum ati scris dumneavoastra.