avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 218 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... radiere auto fara nr de inmatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

radiere auto fara nr de inmatriculare

Buna ziua,

Am o autoutilitara pe care am depozitat-o intr-un loc unde a fost vandalizata si i s-au furat nr de inmatriculare. Avand in vedere faptul ca nu mai am nevoie de ea, am dus-o la remat, de unde am primit un certificat de distrugere.
Cum sa o radiez daca nu am nr de inmatriculare? (am actele masinii)
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 12:42, 26 Martie 2013
Acte necesare radiere auto in urma dezmembrarii

 Cerere de radiere completata de detinator ( si stampilata in cazul persoanelor juridice)
 Fisa de inmatriculare cu viza circumscriptiei finaciare de pe raza localitatii de domiciliu a detinatorului
 Cartea de identitate a vehiculului
 Certificatul de inmatriculare
 Document care atesta dezmembrarea vehiculului
 Placile cu numere de inmatriculare
 Certificate de radiere in 3 exemplare (formular tip completat prin dactilografiere)
 Document de identitate solicitant sau delegat (B.I. sau C.I.) in original si copie xerox
 Adresa cu indicarea delegatului in cazul persoanelor juridice

In situatia imposibilitatii predarii numerelor de inmatriculare,incheiati declaratie notariala pe proprie raspundere ca nu mai sunteti in posesia si nu mai detineti numerele de inmatriculare auto,urmare a furtului acestora

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Radiere auto Adriano7c Adriano7c Bună ziua Masina mea a fost predata la remat. Dețin certificatul de distrugere Pe baza acestuia am scos masina de la taxe și impozite. Acum vreau sa ... (vezi toată discuția)
Radiere fiscala autoturism. Eual Eual Din anul 2007 am dat ce a mai ramas dintr-un autoturim Trabant. celor care colectau fier vechi. pastrand numerele de inmatriculare si placutele de identificare ... (vezi toată discuția)
Radiere autoturism dus la fier vechi liviubonta liviubonta Detin o masina din 1992 inmatriculata in romania, pe care in anul 2011 am taiato bucati si am duso la un centru de fier vechi. Cum am duso asa, nu am primit ... (vezi toată discuția)