avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 599 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Radiere auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Radiere auto

Bună ziua
Masina mea a fost predata la remat.
Dețin certificatul de distrugere
Pe baza acestuia am scos masina de la taxe și impozite.
Acum vreau sa radiez masina
Politia îmi cere certificat fiscal
Primăria nu îmi poate emite certificat fiscal pe motiv ca masina nu mai figurează la ei aceasta fiind scoasă de la taxe și impoziția pe baza certificatului de distrugere.
Deci ce trebuie făcut. ? Îmi scapă mie ceva?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 17:11, 10 Februarie 2019
Puteti solicita radierea auto din evidenta politiei in baza unei cereri de radiere pe propria raspundere
Incheiat declaratie notariala pe proprie raspundere ca nu mai detineti in fapt si in drept bunul mobil urmare predarii acestuoa la unitate autorizata remat
SPR in baza declaratiei notariale si a cererii dv va dispune radierea auto din evidente
Succes !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Radiere autoturism dus la fier vechi liviubonta liviubonta Detin o masina din 1992 inmatriculata in romania, pe care in anul 2011 am taiato bucati si am duso la un centru de fier vechi. Cum am duso asa, nu am primit ... (vezi toată discuția)
Impozit auto din 2008 todoran_flo todoran_flo Buna ziua, In 2008 am avut un accident auto masina pe care o conduceam a fost avariata complet si eu am stat o vreme prin spitale. Ulterior o ruda de-a ... (vezi toată discuția)
Scoaterea autovehiculului de la impozit Gheorma Gheorma Am avut o masina care am duso la fier vechi dar nu am luat nici o chitanta de acolo pe ia. Cum pot sa o scot de la impozit? sunt la zi cu impozitul ... (vezi toată discuția)