Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa de prima inmatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa de prima inmatriculare

din cate am inteles prin castigarea procesului as fi scutit de plata taxei de prima inmatriculare dar ar trebui pe urma sa platesc taxa de mediu care e echivalenta sau mai mare decat cea de inmatriculare.poate sa imi explice cineva mai detaliat?multumesc anticipat
inseamna ca singura solutie ar fi sa o inmatriculez in bulagaria,am mai auzit ceva ca as putea sa o inscriu pe numele unei persoane care are un handicap fara sa mai platesc nici o taxa...stiti ceva in acest sens??