Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... contributie exclusiva - partaj bunuri comune
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

contributie exclusiva - partaj bunuri comune

Buna ziua. am si eu o propblema cu un partaj. Ne-am casatorit la data de 07.09.2003 si am divortat in 2012. In timpul casatoriei am dobandit 2 imobile, care le-am cumparat din bani proprii. Data la care le-am cumparat a fost dupa 2 saptamani dupa incheierea casatoriei. Inainte de casatorie am fost in strainatate ani de zile si am trimis mamei bani ca sa cumpere aceste imobile. Unul l-a cumparat pe numele ei si pentru celalalt a dat ca si avans jumatate din suma. Dupa ce m-am casatorit, la doua saptamani, am trecut imobilele pe numele meu, dar ca si bunuri comune.pot dovedi contributia exclusiva? va multumesc
Puteti dovedi daca detineti dovezi, daca nu aveti dovezi, nu puteti dovedi, pe logica iarna nu-i ca vara.
Mai concret, nu inteleg ce ne intrebati, caci posibilitatea de a dovedi un lucru tine de ce dovezi detine partea si nu putem sti noi ce anume dovezi concrete aveti: acte, martori, depozite bancare, corespondenta, venituri... habar nu avem daca puteti dv. dovedi ce doriti.
Daca se poate dovedi, sigur, se poate... asa, generic.