Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de poluare

In 2008 am platit taxa de poluare si am inmatriculat masina Intrebarea mea este
1. Mai pot da in judecata statul pentru recuperarea taxei?
2. Daca s-a introdus timbrul de mediu si o sa recuperez taxa o sa fiu obligat sa platesc timbrul de mediu daca nu vand masina
3 Pana acum se invoca art. 1092 si 992 - 997 din C.civ. acum cu noul cod civil intrat in vigoare ce art. trebuiesc invocate ?
in ce luna in 2008 ?
end a scris:

in ce luna in 2008 ?

In 07 Iulie 2008
mai sunteti inca in termen ,repejor cu actele la tribunal pentru actiune in restituire taxa auto pentru ca nu s-a prescris .
bafta
Pana acum se invoca art. 1092 si 992 - 997 din C.civ. acum cu noul cod civil intrat in vigoare ce art. trebuiesc invocate ? daca vreti sa ma ajutati

end a scris:

mai sunteti inca in termen ,repejor cu actele la tribunal pentru actiune in restituire taxa auto pentru ca nu s-a prescris .
bafta

Pana acum se invoca art. 1092 si 992 - 997 din C.civ. acum cu noul cod civil intrat in vigoare ce art. trebuiesc invocate ? daca vreti sa ma ajutati